pro

Predstavnici Prstena na Božićnom prijmu u Banjoj Luci

Novoizabrani potpredsjednik Republike Srpske iz reda hrvatskog naroda Davor Pranjić organizirao je tradicionalni Božićni prijam u Banjoj Luci, kojem su nazočili visoki uzvanici iz BiH i RH, a uz njih i predstavnici Udruge Prsten.

U prigodnom obraćanju okupljenima u banjolučkom Hotelu Bosna Pranjić je izrazio zadovoljstvo što je i nakon pandemije obnovljena tradicija primanja povodom nadolazećih blagdana.

¨Sve ono što je dobro i lijepo ne treba kvariti, pa tako nećemo ni ove susrete. Tako da u dobrom raspoloženju i još boljeg zdravlja nastavljamo tradiciju,“ rekao je Pranjić.

Primanju su nazočili izaslanik predsjednika Vlade RH državni tajnik Zvonko Milas, predsjednik Hrvatskog narodnog sabora BiH Dragan Čović, predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i konzul RH u RS Zoran Piličić, potpredsjednik Matice hrvatske Ivica Nuić te predstavnici Katoličke crkve i drugih vjerskih zajednica u BiH.

Svečanom primanju nazočili su i članovi Predsjedništva Pavo Ćorluka i Ivana Milas, a s njima su bili i članica Prstena Petra Jozipović te Sandro Tunjić, stipendist Zaklade Prsten. S tradicionalnog primanja u duhu božićnog ozračja poslane su poruke mira i tolerancije.

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE PRSTEN

Udruga Hrvata BiH Prsten utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu pod nazivom Udruga bosanskih Hrvata Prsten. Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. Udruga 2018. godine mijenja naziv u Udruga Hrvata BiH Prsten. Udruga je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga PRSTEN vodeća je nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegova prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut Udruge Prsten. Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Središnjeg ureda Udruge ili tajništva Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 10  za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 250  za trgovačka društva, 150 € za samostalne djelatnosti i obrte te 60 € za OPG.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga Hrvata BiH Prsten
Gajeva 2

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!