stu

Sastanak članica Kluba žena sa stipendistima Zaklade Prsten

Članice Kluba žena održale su 10. studenog 2022. redoviti sastanak na kojem su razgovarale o aktivnostima planiranim za iduće razdoblje, a nakon toga i godišnji sastanak sa stipendistima Zaklade Prsten.

Sudionike sastanka, među kojima su uz članice Kluba žena bili i stipendisti koji su uglavnom sudjelovali online, pozdravila je predsjednica Kluba žena Ivana Milas, a potom i predsjednica Kluba stipendista Ivana Marelja.

Dobro se dobrim vraća

Milas je istaknula kako je važno da stipendisti budu povezani s Udrugom Prsten ne samo tijekom stipendiranja, a kao dobar primjer navela je bivšeg stipendista koji je sada uspješan u svojem poslu te, ne zaboravljajući pomoć koju je nekad primao, u Zakladu Prsten uplatio je jednu godišnju stipendiju.

Marelja je kazala kako je svrha Kluba stipendista povezati bivše i sadašnje stipendiste te ih zadržati u krugu Prstena i nakon što postanu ostvareni akademski građani, izrazivši nadu da će i netko od njih biti u prilici pružiti pomoć onako kako sad Zaklada Prsten pomaže njima.

Cilj je sastanka analiza uspjeha u prošloj akademskoj godini i mogućnost ponovnog apliciranja na natječaj, koji je u tijeku, a najprije su o svojim uspjesima govorili nazočni stipendisti, Lucija Križan iz Livna, studentica 5. godine šumarstva, i Andrija Brajko iz Prozora – Rame, student 4. godine prava.

Potom su se videovezom uključili i ostali stipendisti te ukratko iznijeli svoje dosadašnje rezultate ostvarene tijekom studija, a oni koji nisu bili u mogućnosti sudjelovati na sastanku oglasili su se elektroničkom poštom.

Svi su se imali čime pohvaliti i bilo je lijepo slušati kako su uspješni naši stipendisti, koji uz sve studentske obveze nađu vremena i za različite druge aktivnosti pa i za humanitarni rad i volontiranje.

Na kraju sastanka članice Kluba žena i Kluba stipendista poželjele su uspješan nastavak i dovršetak studija svim stipendistima Zaklade Prsten, a onima koji su i ove godine aplicirali za stipendiju da i nadalje ostanu Prstenovi stipendisti.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2020-2022 Ivana Milas

Zamjenica voditeljice: Anita Radas Soldan

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.