lip

Lipanjsko druženje prstenovki

Nakon radnog sastanka Kluba žena održanog 15. lipnja 2022., prstenovke su 18. lipnja posjetile izložbu slika Vlaha Bukovca u Klovićevim dvorima u Zagrebu.

Izložba pod nazivom Korijeni i krila - Vlaho Bukovac u Zagrebu, Cavtatu i Beču 1893. - 1903. organizirana je u godini obilježavanja stote obljetnice Bukovčeve smrti, a u njegovim se djelima može prepoznati kako je stvaralački vrhunac doživio u rodnom gradu, kad se vratio svojim korijenima.

Upravo je povratak korijenima ono što posebno njeguju i ističu u Prstenu, ljubav prema rodnoj grudi koja nas povezuje i obvezuje, da ne zaboravimo naše podrijetlo, zbog naših predaka i naših potomaka, ali i nas samih.

Nakon obilaska izložbe prstenovke su otišle i na Kamenita vrata, a tijekom ugodnog poslijepodnevnog druženja u središtu Zagreba našlo se vremena i za čuvene zagrebačke poslastice.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2020-2022 Ivana Milas

Zamjenica voditeljice: Anita Radas Soldan

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.