ožu

Prstenovke obilježile Dan žena

U povodu Međunarodnog dana žena članice Kluba žena okupile su se u Središnjem uredu Udruge Prsten, gdje je održano prigodno predavanje na temu Vječna ljubav: pisma Andrije Štampara supruzi.

Riječ je o pismima koja je jedan od naših najpoznatijih liječnika XX. stoljeća  pisao svojoj drugoj supruzi, ženi koja ga je inspirirala, nadahnjivala i poticala u njegovu radu, a temeljem kojih je nastala i knjiga Tvoj dovijeka u izdanju Hrvatskog državnog arhiva.

Predavanje o pismima nastalim od 1924. do 1941. godine i o odnosu dvoje liječnika, Andrije Štampara i Desanke Ristović, održala je jedna od autorica knjige dr. sc. Darija Hofgraff Marić.

Uz članice Kluba žena, predavanju su nazočile ravnateljica Škole narodnog zdravlja ”Andrija Štampar“ prof. dr. sc. Mirjana Kujundžić Tiljak i dr. sc. Dijana Mayer iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Nakon zanimljivog i poučnog predavanja uslijedilo je tradicionalno druženje prstenovki, a predsjednica Kluba žena Ivana Milas i ovom je prigodom pozvala sve članice na sudjelovanje u aktivnostima koje organizira Prsten, a i Klub žena najavio je veći angažman i češća druženja u nadolazećem razdoblju.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2020-2022 Ivana Milas

Zamjenica voditeljice: Anita Radas Soldan

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.