ožu

Prstenovke na osječkom pješačkom putu

Pod vodstvom članice Kluba žena Ane Andrić i članova Hrvatskog planinarskog društva ”Bršljan – Jankovac“ članice Kluba žena osječke podružnice pješačile su 26. veljače 2022. Osječkim pješačkim putem - od Trga Ante Starčevića uz desnu obalu Drave do ušća rijeke Karašice i Udičarskog doma.

Put duljine 13 km sudionice pješačkog pohoda prešle su za oko tri sata, a  putem je odzvanjala pjesma Jaranica koje su se odazvale u velikom broju. Bila je to izvrsna prilika za druženje na otvorenom i hodnju jednom od najatraktivnijh pješačkih staza u Osijeku koja prolazi najljepšim dijelovima Osijeka.

Osječki pješački put osmislio je 1981. godine Miroslav Matošević kako bi se osvijestila važnost provođenja tjelesne aktivnosti i prevencije bolesti modernog doba.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2020-2022 Ivana Milas

Zamjenica voditeljice: Anita Radas Soldan

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.