pro

Klub žena za Udrugu Betlehem - svatko može nekom pomoći

I ove godine uoči Božića vrijedne članice Kluba žena organizirale su humanitarnu akciju za Udrugu Betlehem te prikupile novčana sredstva i različite higijenske potrepštine kojima su darivale majke s malom djecom.

Tim povodom članice Kluba žena posjetile su kuću za smještaj trudnica i majki s djecom Udruge Betlehem u Zagrebu te uručile prikupljena sredstva i darove majkama koje trenutačno borave u kući sa svojim bebama.

Kuća nade Udruge Betlehem već godinama postoji u Zagrebu, a njihovo je djelovanje tiho i samozatajno, ali nadasve plemenito. Skrbe se za trudnice, majke i djecu u potrebi, pružajući im nužni smještaj i potrebnu pomoć, ali i razumijevanje - bez osude ičijih postupaka i odluka, uz materijalnu, duhovnu i psihološku podršku.

“U blagdansko vrijeme više nego inače želimo se osjećati voljenim i sigurnim, a Klub žena Udruge Prsten uvijek pronađe način da potrebite i one najranjivije među nama uveseli i podsjeti kako je nada kao cesta na selu - nikad nije bilo ceste, ali kad puno ljudi hoda istim putem nastane cesta,” kazala je predsjednica Kluba žena Ivana Milas, a s njom je bila i članica Kluba Blaženka Šumić.

I ovaj posjet Udruzi Betlehem pružio nam je toliko potreban osjećaj dobročinstva, posebno u ovo božićno vrijeme, jer darivanjem potrebitih pomažemo ne samo njima, nego i sebi samim, a svatko može nekom pomoći.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2020-2022 Ivana Milas

Zamjenica voditeljice: Anita Radas Soldan

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.