pro

Članice Kluba žena na predstavljanju knjige

U godini čitanja, članice Kluba žena Udruge Prsten nazočile su početkom prosinca 2021. predstavljanju nove knjige Ante Zirduma, miniromana “Ljubav i osveta u doba Hasanaginice”, čak dvadeset i trećeg djela tog autora podrijetlom iz Bosanske Posavine.

Knjigu su u HKD-u Napredak predstavili mlada Vitežanka Ana Dragozet, studentica pete godine dramaturgije u Zagrebu, te novinar i publicist Bosiljko Domazet, a glazbene teme iz opere Hasanaginica, po aranžmanu profesorice Gordane Mišković, izveli su Marko Plavčić na harmonici i Maja Mišković na violini.

Autor je zahvalio svim sudionicima i napomenuo kako je djelo nastalo na nagovor Marinka Brkića, dodavši kako je upravo zbog romana nakon više godina doputovao u Zagreb. Zirdum je u ovom romanu tumačio Hasanaginicu, s posebnim razumijevanjem za njezinu situaciju. Pisac je smjestio radnju u to doba, oslonivši se na poznatu baladu, ali zapravo je to priča o životu i smrti, sukobu erosa i tanatosa. Ono što su za Veronu Romeo i Julija, to bi za Hercegovinu mogla biti Hasanaginica. Članice Kluba predvođene predsjednicom Ivanom Milas upoznale su se s predsjednicom Podružnice HKD-a Napredak iz Viteza Gordanom Mišković te je bilo riječi o mogućoj budućoj suradnji.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2020-2022 Ivana Milas

Zamjenica voditeljice: Anita Radas Soldan

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.