pro

Prstenovke u Osijeku na predavanju o parfemima

U organizaciji Kluba žena Osječko-baranjske podružnice na Sveučilištu u Osijeku 7. prosinca 2021. održano je predavanje na temu Kemija mirisnih spojeva.

Predavačica dr. sc. Marija Paurević, poslijedoktorandica Odjela za kemiju osječkog sveučilišta, govorila je o tome kako mirisni spojevi imaju svoju primjenu još od antičkih vremena, kad su se isključivo dobivali iz prirodnih izvora, dok se u zadnjih nekoliko desetljeća prednost daje jeftinijim sintetskim spojevima. Saznali smo koje su mirisne sirovine, kako se izoliraju i dobivaju te o čemu ovisi kvaliteta parfema, kao i da je za proizvodnju 1 kg ekstrakta jasmina potrebno oko sedam milijuna cvjetova ručno ubranih u ranim jutarnjim satima. Predavanje je bilo zanimljivo, poučno i ”mirisno“, uz zaključak kako je parfem nezaobilazan dio ženske kozmetike.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2020-2022 Ivana Milas

Zamjenica voditeljice: Anita Radas Soldan

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.