stu

Predavanje o važnosti tjelesne aktivnosti

U organizaciji Kluba žena osječke podružnice 28. listopada 2021. održano je predavanje na temu ”Važnost utjecaja tjelesne aktivnosti svih dobnih skupina“. Predavanje je članicama Kluba žena održao fizioterapeut Kristijan Mamuzić iz Motion centra za fizioterapiju i kondicijsku pripremu

Predavanje je bilo vrlo korisno, s preporukama što treba činiti zbog zdravlja i dugovječnosti: tjelesnu aktivnost učiniti što zanimljivijom u školama, na radnom mjestu i drugdje, preoblikovati okolinu u kojoj živimo tako da zahtijeva višu razinu tjelesne aktivnosti svih nas, potaknuti tvrtke i organizacije da ulažu u zdravlje zaposlenika te kvalitetnije educirati djecu, mlade i odrasle o značaju i važnosti tjelesne aktivnosti i tjelovježbe za zdravlje i dobrobit pojedinca i društva. Fizioterapeut se dotaknuo i važnosti tjelesne aktivnosti u pandemiji COVID-19 koju je nazvao ”pandemija u pandemiji“, navodeći da su brojna istraživanja potvrdila kako se tjelesna aktivnost značajno smanjila zbog pandemije, što je negativno utjecalo na zdravlje svih dobnih skupina. Upozorio je i da je prema Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji tjelesna neaktivnost i sedentarno ponašanje četvrti vodeći čimbenik rizika globalne smrtnosti, nakon hipertenzije, pušenja i kronične hiperglikemije.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2020-2022 Ivana Milas

Zamjenica voditeljice: Anita Radas Soldan

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.