lip

Sastanak Kluba žena – napokon ponovno zajedno!

U Središnjem uredu Udruge Prsten 17. lipnja 2021. održan je prvi ovogodišnji sastanak Kluba žena.

Predsjednica Kluba Ivana Milas upoznala je nazočne članice s aktivnostima Udruge od početka godine među kojima je najznačajnije preseljenje u nove prostorije, u kojima su se prvi put okupile, kao i prikupljanje sredstava za pomoć stradalima  u potresu, kojima će se opremiti neke od škola na tom području informatičkom opremom ili nekim drugim potrebnim sredstvima za rad.

Među aktivnostima planiranim za iduće razdoblje istaknula je Prstenov poslovni forum 2021 koji će se održati 7. srpnja, kao i sjednica Upravnog odbora koja je najavljena za 12. srpnja. Kad se stvore uvjeti i organizira Svečana akademija povodom 15 godina djelovanja Udruge Hrvata BiH Prsten, obilježit će se i 10 godina postojanja i rada Kluba žena, čija je jubilarna obljetnica bila 25. svibnja 2021. Također, u planu je i druženje u Sesvetskoj Sopnici koje bi u prvoj polovini rujna organizirao Klub žena i Forum mladih.

Članice Kluba predložile su aktivnosti za nadolazeću jesen te u listopadu planiraju organizirati stručno predavanje na temu mentalnog zdravlja žena nakon koronakrize. Inicijativa Gordane Jelavić pod nazivom ”Isključimo mobitel - vratimo se knjizi“ jednoglasno je usvojena te je dogovoreno da se nakon ljetne stanke započne s realizacijom književnog kluba u sklopu kojeg bi se četiri puta godišnje održavale književne večeri, a ciklusi bi se izmjenjivali s godišnjim dobima. U planu su i zajednički odlasci u kazalište, na koncerte i izložbe.

Nakon radnog sastanka uslijedilo je tradicionalno druženje, a prstenovke su izrazile zadovoljstvo što su se napokon okupile, kao i dobrodošlicu novim članicama Kluba žena.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2020-2022 Ivana Milas

Zamjenica voditeljice: Anita Radas Soldan

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.