lip

Pripreme za Prstenov poslovni forum 2021

U Središnjem uredu Udruge Prsten 15. lipnja 2021. održana je sjednica proširenog Predsjedništva Upravnog odbora. Predsjednik Udruge Pavo Zubak podnio je Izvješće o radu Udruge i članova Predsjedništva za razdoblje između dviju sjednica te ujedno naveo aktivnosti planirane za iduće razdoblje.

Na Skupštini Udruge, koja je u okolnostima pandemije održana online, članstvo je iskazalo suglasnost za privremeno produljenje mandata svim tijelima upravljanja Prstena, a Registar udruga izdao je Rješenje za privremeno produljenje mandata svim tijelima upravljanja Prstena do 24. studenog 2021. te za promjenu adrese sjedišta Udruge.

U organizaciji Foruma mladih održan je virtualni panel pod nazivom Promjena Izbornog zakona u BiH – put u EU? na kojem su sudjelovali eminentni panelisti. Predsjednik Zubak pohvalio je organizatore panela, ukazavši pritom na slab odaziv sudionika te pozvao sve da se ubuduće odazovu u većem broju.

Najvažnija aktivnost u idućem razdoblju jest organizacija Prstenova poslovnog foruma 2021, koji će se održati 7. srpnja u Zagrebu na temu hrvatskog gospodarstva u postcovid razdoblju. Na sastanku su izneseni dosadašnji planovi te podijeljene zadaće vezane uz organizaciju foruma.

Također, usuglašeno je da se sredstva prikupljena za pomoć stradalima u potresu ulože u opremanje neke od škola na tom području informatičkom opremom ili nekim drugim potrebnim sredstvima za rad.

Predstavljen je i status prikupljenih podataka o članstvu Prstena te je najavljen nastavak uređenja baze članstva koji bi mogao biti dovršen do kraja godine.

O statusu tijela upravljanja podružnica i ogranaka odluka će biti donesena na idućoj sjednici Upravnog odbora, koja će se održati 12. srpnja.

Na kraju se nazočnima predstavio novi predsjednik Foruma mladih Robert Čolić, koji je tom prigodom zahvalio svojoj prethodnici Klari Barišić i njezinoj zamjenici Ani Djak na njihovu zalaganju te ujedno najavio daljnji rad na širenju članstva i osnaživanju djelovanja Foruma mladih, što su svi nazočni pozdravili.