sij

Uspješno provedena humanitarna akcija Mladi mladima 2020.

''Znam da neću spasiti svijet, možda niti one koje poznajem, ali ipak moram početi'' - riječi su Viktora Frankla koje najbolje opisuju ovogodišnju humanitarnu akciju Foruma mladih Udruge Hrvata BiH Prsten.

Forum mladih iz Zagreba i u specifičnim je epidemiološkim okolnostima uspješno organizirao i proveo humanitarnu akciju Mladim mladima 2020. u kojoj je prikupljeno oko 16 tisuća kuna. Prikupljena sredstva jednako su podijeljena i uplaćena ustanovama koje skrbe o potrebitima, i to: Udruzi građana roditelja djece i osoba s posebnim potrebama Kuća nade iz Odžaka i Vodopad ljubavi iz Jajca te Ustanovi za predškolski odgoj i socijalnu skrb Majčino selo iz Međugorja.

U sklopu akcije Mladi mladima 2020. Forum mladih podružnice Osijek prikupio je oko 14 tisuća kuna, a sredstva su uplaćen dječjim vrtićima u Domaljevcu i ''Paola Cerueto'' u Odžaku te Domu za nezbrinutu djecu ''Kuća ciglica'' iz Slavonskog Broda, kao i potrebitim pojedincima u BiH te obiteljima iz Čepina, Josipovca, Žutog naselja i Zagreba. Također, Forum mladih iz Osijeka donirao je po deset paketa hrane za obitelji iz srednje Bosne i Posavske županije te 80 paketa za obitelji na području grada Osijeka u suradnji s Crvenim križem te 35 paketa za djecu Udruge ''Puž'' iz Orašja.

Forum mladih zahvaljuje svima koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji i poziva sve mlade koji se nalaze u gradovima u kojima Udruga djeluje (Zagreb, Osijek,Varaždin, Rijeka, Mali Lošinj) da se priključe Prstenu.