Prsten Skip Navigation Links > Newsletter

stu

Udruga Prsten na Sajmu stipendija i visokog obrazovanja

Udruga Prsten i ove godine sudjeluje na Sajmu stipendija i visokog obrazovanja u organizaciji Instituta za razvoj obrazovanja, koji se zbog aktualne epidemije provodi online, a na kojem će Zaklada Prsten predstaviti svoj natječaj i dosadašnja postignuća.

Zaklada Prsten osnovana je 2007. godine sa svrhom stipendiranja učenika i studenata Hrvata u Bosni i Hercegovini, kao i onih podrijetlom iz BiH koji žive u Hrvatskoj. Do sada je Zaklada osigurala više od 150 stipendija za studente i učenike slabijeg imovinskog statusa tijekom cijelog školovanja, za što su članovi i prijatelji Udruge Prsten osigurali više od tri i pol milijuna kuna.

Sajam stipendija i visokog obrazovanja prepoznatljiv je kao jedinstven događaj čiji je cilj istaknuti važnost i utjecaj visokog obrazovanja na život pojedinaca, kao i na rast i razvoj gospodarstva te približiti mogućnost visokog obrazovanja u Hrvatskoj i inozemstvu što većem broju hrvatskih srednjoškolaca, studenata i mladih profesionalaca. Također, ima poseban značaj za razvoj visokog obrazovanja u Hrvatskoj jer pridonosi proširivanju sudjelovanja u visokom obrazovanju za sve društvene skupine i razvoju određenih struka, potiče izvrsnost studenata te pridonosi povećavanju međunarodne mobilnosti hrvatske akademske zajednice.

Sajam će se održati 25. studenog 2020. na internetskom portalu www.iro.hr

ruj

Najava međunarodne znanstveno - stručne konferencije "Migracije i identitet: kultura, ekonomija, država (2)

U tijeku je organizacija međunarodne znanstveno - stručne konferencije pod nazivom „Migracije i identitet: kultura, ekonomija, država  (2)“ koja će se održati od 09. do 11. 12. 2020. u Zagrebu i u Osijeku.

Inicijator i organizator skupa je Institut za migracije i narodnosti (IMIN), znanstveno-istraživačka institucija s najdužim stažem u Republici Hrvatskoj, a i u širem okruženju u istraživanju unutarnjih i vanjskih migracija, nacionalnih manjina i hrvatske dijaspore.

Pozivaju se svi zainteresirani znanstvenici i stručnjaci u Republici Hrvatskoj, hrvatskoj dijaspori, kao i znanstvenici i stručnjaci u regiji i svijetu da se prijave na konferenciju i da svojim radovima pridonesu razvoju znanosti i struke iz područja konferencije, kao i rješavanju aktualnih izazova s kojima se susrećemo.

Mjesta i datumi održavanja:

• Ekonomski fakultet – Zagreb, Trg Johna F. Kennedyja 6, 10000 Zagreb, 9. 12. i 10. 12. 2020.

• Ekonomski fakultet u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 7, 31000 Osijek, 11. 12. 2020.