lis

Okrugli stol "Položaj hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini - stanje i perspektive" - VIDEO snimke

U organizaciji UBH Prsten, 15. rujna 2011. u hotelu Antunović u Zagrebu održan je Okrugli stol pod nazivom"Položaj hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini - stanje i perspektive". Okrugli stol je uključivao dvije panel-rasprave u kojima su bile razomtrene krucijalne teme političkog, ekonomskog i socijalnog stanja u BiH.

Ovdje možete preuzeti video snimke izlaganja koja su održali slijedeći govornici:

1. Premijerka Jadranka Kosor - otvorenje okruglog stola i pozdravi (389 Mb)

Govornici u I. dijelu:

2. Prof. dr.sc.Mate Granić "Dayton 20 godina poslije" (170 Mb)
3. Krešimir Zubak "Dayton i ustavnopravni položaj" (443 Mb)
4. Prof. dr. sc. Đuro Degan "Međunarodno pravni položaj BiH s posebnim osvrtom na položaj Hrvata u BiH"

Govornici u II. dijelu:

5. Prof. dr. sc. Neven Šimac "BiH i EU - integracija ili dezintegracija" (270 Mb)
6. Prof. dr. sc. Pavo Barišić "Demokratizacija i europeizacija Bosne i Hercegovine" (240 Mb)
7. Prof dr. sc. Žarko Primorac "Ekonomski pristup BiH, gospodarski razvoj i suradnja" (214 Mb)

Diskusije:

8. Diskusija (416 Mb)