lip

Pripreme za Prstenov poslovni forum 2021

U Središnjem uredu Udruge Prsten 15. lipnja 2021. održana je sjednica proširenog Predsjedništva Upravnog odbora. Predsjednik Udruge Pavo Zubak podnio je Izvješće o radu Udruge i članova Predsjedništva za razdoblje između dviju sjednica te ujedno naveo aktivnosti planirane za iduće razdoblje.

Na Skupštini Udruge, koja je u okolnostima pandemije održana online, članstvo je iskazalo suglasnost za privremeno produljenje mandata svim tijelima upravljanja Prstena, a Registar udruga izdao je Rješenje za privremeno produljenje mandata svim tijelima upravljanja Prstena do 24. studenog 2021. te za promjenu adrese sjedišta Udruge.

U organizaciji Foruma mladih održan je virtualni panel pod nazivom Promjena Izbornog zakona u BiH – put u EU? na kojem su sudjelovali eminentni panelisti. Predsjednik Zubak pohvalio je organizatore panela, ukazavši pritom na slab odaziv sudionika te pozvao sve da se ubuduće odazovu u većem broju.

Najvažnija aktivnost u idućem razdoblju jest organizacija Prstenova poslovnog foruma 2021, koji će se održati 7. srpnja u Zagrebu na temu hrvatskog gospodarstva u postcovid razdoblju. Na sastanku su izneseni dosadašnji planovi te podijeljene zadaće vezane uz organizaciju foruma.

Također, usuglašeno je da se sredstva prikupljena za pomoć stradalima u potresu ulože u opremanje neke od škola na tom području informatičkom opremom ili nekim drugim potrebnim sredstvima za rad.

Predstavljen je i status prikupljenih podataka o članstvu Prstena te je najavljen nastavak uređenja baze članstva koji bi mogao biti dovršen do kraja godine.

O statusu tijela upravljanja podružnica i ogranaka odluka će biti donesena na idućoj sjednici Upravnog odbora, koja će se održati 12. srpnja.

Na kraju se nazočnima predstavio novi predsjednik Foruma mladih Robert Čolić, koji je tom prigodom zahvalio svojoj prethodnici Klari Barišić i njezinoj zamjenici Ani Djak na njihovu zalaganju te ujedno najavio daljnji rad na širenju članstva i osnaživanju djelovanja Foruma mladih, što su svi nazočni pozdravili.

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE PRSTEN

Udruga Hrvata BiH Prsten utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu pod nazivom Udruga bosanskih Hrvata Prsten. Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. Udruga 2018. godine mijenja naziv u Udruga Hrvata BiH Prsten. Udruga je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga PRSTEN vodeća je nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegova prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut Udruge "Prsten". Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Središnjeg ureda Udruge ili tajništva Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 50,00 kn za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 1.800,00 kn za trgovačka društva, 900,00 kn za obrte.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga Hrvata BiH Prsten
Gajeva 2

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!