ožu

U sjećanje na Milana Bandića

Milan Bandić bio je istinski prijatelj Udruge Prsten, davao potporu našem radu i dok smo bili Udruga bosanskih Hrvata i kad smo prerasli u Udrugu Hrvata BiH, što je kao Hercegovac prihvatio s posebnim veseljem.

Kao gradonačelnik Zagreba, prijestolnice svih Hrvata, borio se iz sve snage i do posljednjeg daha za Zagreb i Zagrepčane, ali nikad nije zaboravio svoje korijene. S ponosom je isticao svoje podrijetlo, a istodobno s ljubavlju i iskreno usvojio lokalni izričaj, kajkao s hercegovačkim naglaskom i delao neumorno i strastveno.

Bio je čovjek neiscrpne energije i osebujnog stila, mogli ste ga voljeti ili ne voljeti, ali ga niste mogli ne doživjeti. U konačnici, bio je najdugovječniji gradonačelnik Zagreba i jedan od najmoćnijih političara samostalne Hrvatske.

Bio je i naš član, jedan od nas. Pomagao nam kad god je trebalo, odazivao se na naša događanja, a na jednom od njih poručio nam: "Hvala vam što promičete rad, zajedništvo, humanost i izvrsnost.“

Na Humanitarnom koncertu Zaklade Prsten kazao je kako i sam zna što znači činiti dobro, govorio je o osobnom iskustvu bolesti te osnivanju Zaklade i Centra za prevenciju moždanog udara, poručivši kako svi moramo pomagati našim ljudima u Bosni i Hercegovini "jer svaki koji dolje ostane vrijedi više nego nas pet koji smo otišli".

No, svojim odlaskom iz rodne Hercegovine u Zagreb pomogao je ne samo svojoj obitelji u potrazi za boljim životom, nego i mnogim sunarodnjacima koji mu to, vjerujemo, nikad neće zaboraviti.

Sad kad je otišao u vječnost, uz izraze sućuti njegovoj obitelji, rodbini, prijateljima i suradnicima, možemo samo reći: Milane, odmori se, zaslužio si!

Udruga Prsten

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE PRSTEN

Udruga Hrvata BiH Prsten utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu pod nazivom Udruga bosanskih Hrvata Prsten. Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. Udruga 2018. godine mijenja naziv u Udruga Hrvata BiH Prsten. Udruga je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga PRSTEN vodeća je nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegova prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut Udruge "Prsten". Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Središnjeg ureda Udruge ili tajništva Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 50,00 kn za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 1.800,00 kn za trgovačka društva, 900,00 kn za obrte.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga Hrvata BiH Prsten
Gajeva 2

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!