svi

Poštovane članice i članovi, drage prstenovke i prstenovci,

iako smo još uvijek suočeni s okolnostima koje nas ograničavaju u našem djelovanju, Prsten nas sve povezuje, a snaga zajedništva sad nam je još više potrebna.

Prsten nas i obvezuje da i nadalje pomažemo jedni drugima, promičemo vrijednosti koje nas okupljaju i širimo svoj krug u koji su dobrodošli svi kojima su Hrvatska i Bosna i Hercegovina u srcu.

Podsjetimo, kako bismo proširili svoj krug djelovanja, u Vitezu smo osnovali sestrinsku udrugu, a promjenom imena u Udrugu Hrvata BiH Prsten svoja smo vrata otvorili svim Hrvatima podrijetlom iz Bosne i Hercegovine, kao i našim prijateljima koji podupiru naš rad.

Stoga koristim ovu priliku pozvati sve vas, članice i članove Prstena, na suradnju u našoj misiji – širenju članstva i kruga Prstena jer zajedno smo jači!

Snaga zajedništva naš je moto, koji simbolizira naš dosadašnji rad i određuje naše buduće djelovanje. Snagom zajedništva uspjeli smo mnogo toga postići i mnogima pomoći, snagom zajedništva prebrodit ćemo i ovo teško razdoblje vodeći se onom – što nas ne ubije, to nas ojača!

Svašta nas je u životu snašlo i mnoge smo nevolje kao narod i pojedinci proživjeli i preživjeli pa ćemo i iz ovog za sve nas novog izazova izići snažniji, iskusniji i mudriji. Vjerujem kako smo svi sami sa sobom i u krugu svojih najbližih došli do određenih spoznaja i nadam se da ih nakon normalizacije stanja nećemo tako lako zaboraviti.

No, unatoč svim promjenama kojima smo se u posljednje vrijeme morali prilagoditi, naš sustav vrijednosti koji nas povezuje i obvezuje ostao je nepromijenjen. I zato vas pozivam da i u ovim ograničavajućim uvjetima budemo blizu jedni drugima, spremni pomoći prvom susjedu u nevolji, ali i našem narodu u Bosni i Hercegovini.

Snagom zajedništva uvijek smo pomagali potrebitima, a u ovo doba godine organizirali smo i naš humanitarni koncert za Zakladu Prsten osnovanu sa svrhom stipendiranja učenika i studenata Hrvata u BiH i podrijetlom iz BiH koji žive u RH. Do sada je održano devet humanitarnih koncerata, a ovogodišnji se trebao održati u Rijeci.

Dok čekamo neko bolje vrijeme, u kojem ćemo moći organizirati i jubilarni, deseti koncert za Zakladu Prsten, možemo se pohvaliti da je Zaklada do sada dodijelila oko 150 stipendije studentima (za sve godine studiranja), za što su članovi i prijatelji Prstena osigurali oko 3.500.000 kn.

Pohvaliti možemo i moramo i naše mlade forumaše, koji također organiziraju tradicionalne humanitarne akcije kako bi pomogli mladima u svojoj drugoj domovini, Bosni i Hercegovini, kao i naše žene, koje su uvijek spremne uključiti se u svaku akciju i biti potpora baš kao i u našim obiteljima. (Po)hvala i našim poduzetnicima koji si pomažu međusobno, ali i mnogima koji su u potrebi, kao i našim znanstvenicima s kojima se uvijek rado hvalimo jer pameti nikad dosta, a oni su i pametni i uspješni.

Još je mnogo toga čime bismo se mogli pohvaliti, a nekad je i to potrebno kako bismo se podsjetili koliko smo jaki kad smo zajedno. Nadam se da ćemo uskoro biti zajedno i na sjednicama Predsjedništva i proširenog Upravnog odbora Udruge, kao i na našim tradicionalnim druženjima.

Do tada, pozivam vas da radite na povećanju članstva, jer ljudi su naša snaga, a mladi naša budućnost!

Vaš
Pavo Zubak

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE PRSTEN

Udruga Hrvata BiH Prsten utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu pod nazivom Udruga bosanskih Hrvata Prsten. Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. Udruga 2018. godine mijenja naziv u Udruga Hrvata BiH Prsten. Udruga je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga PRSTEN vodeća je nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegova prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut Udruge "Prsten". Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Središnjeg ureda Udruge ili tajništva Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 50,00 kn za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 1.800,00 kn za trgovačka društva, 900,00 kn za obrte.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga Hrvata BiH Prsten

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!