ruj

Izaslanstva Hrvatskog narodnog sabora i Udruge Hrvata BiH Prsten održali radni sastanak

Izaslanstvo Hrvatskog narodnog sabora (HNS) predvođeno predsjednikom dr. Draganom Čovićem i izaslanstvo Udruge Hrvata BiH Prsten, koje je predvodio predsjednik Pavo Zubak, održali su 2. rujna 2019. sastanak u Mostaru. Na sastanku se razgovaralo o nastavku suradnje HNS-a i Udruge Prsten.

„Ovo je sedmi put da se sastajemo i zajedno razgovaramo o svim onim temama koje obilježavaju ambijent u BiH, uopće politički ambijent i prilike koje danas imamo. Želja je bila da u prvim točkama danas imamo razgovore, mi ispred HNS-a informiramo kolege iz Prstena o tome kako stojimo oko implementacije izbornih rezultata jer sad je već skoro godinu dana od kako su održani izbori, kakva je pozicija hrvatskog naroda, gdje smo stali s Izbornim zakonodavstvom, što zajedno mogu Prsten i HNS uraditi kako bi se na neki način stvorio ambijent za život ovdje“, kazao je dr. Čović u izjavi za medije.

„Do sada je većina razgovora bila negdje pred izbore, a ovaj put želimo nakon izbora sagledati našu suradnju i vidjeti koje iskorake možemo napravit te poslati vrlo jasnu poruku kako artikulirati jedan zajednički glas hrvatske politike na BiH političkoj sceni. Čini mi se da ima puno tema koje nas jako vežu, napravljeno je jako puno projekata koji su nama pomogli”, dodao je Čović te zahvalio Pavi Zubaku i Udruzi Prsten na potpori i suradnji, naglasivši da na sastanku nazoči i većina predsjednika stranaka HNS-a."

“Iznenađuje nas što, bez obzira na strpljivost predstavnika HNS-a, gotovo godinu dana od izbora još nije formirana vlast. Kao Udruga Hrvata BiH Prsten iz Hrvatske dolazimo podržati djelovanje HNS-a i pokazati da Hrvati BiH nisu sami”, naglasio je predsjednik Prstena Pavo Zubak.

Kazao je kako se na sastanku razgovaralo o dosadašnjoj suradnji i budućoj HNS-a i Prstena te zajedničkim postignućima i ciljevima. „Mislim da je naša uloga, a i uloga medija, puno veća  nego što smo svi skupa svjesni i treba nam vaša podrška“, poručio je Zubak predstavncima medija.

„Mi kao Udruga Hrvata BiH iz Hrvatske dolazimo ovdje podržati hrvatski narod u BiH i djelovanje HNS-a, a iza nas stoji oko milijun i pol ljudi podrijetlom iz BiH koji žive u RH. Stoga želimo i ovom prigodom poručiti Hrvatima u BiH da nisu sami“, zaključio je Zubak.

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE "PRSTEN"

Udruga Hrvata BiH Prsten utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu pod nazivom Udruga bosanskih Hrvata "Prsten". Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. 2018. godine Udruga mijenja naziv u Udruga Hrvata BiH Prsten. Udruga je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga PRSTEN je vodeća, nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegovog prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije i kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut Udruge "Prsten". Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Središnjeg ureda Udruge ili tajništva Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 50,00 kn za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 1.800,00 kn za trgovačka društva, 900,00 kn za obrte.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga Hrvata BiH Prsten

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!