ruj

Održana posljednja sjednica proširenog Upravnog odbora u ovom sazivu

U sklopu priprema za Opće izbore u BiH, koji će se održati 7. listopada 2018., najavljen je organizirani odlazak na biračka mjesta u BiH, a u pripremi je i Izborna skupština Udruge Prsten 24. studenog

Treća ovogodišnja sjednica proširenog Upravnog odbora UBH Prsten te ujedno posljednja u ovom sazivu održana je 25. rujna 2018. u prostorijama tvrtke AutoZubak u Sesvetama, gdje su se okupili brojni članovi Udruge.

Predsjednik Udruge Mijo Marić pozdravio je okupljene te predložio dnevni red koji je jednoglasno usvojen, kao i zapisnik s prethodne sjednice proširenog UO-a, održane 19. lipnja 2018. Potom je podnio Izvješće o radu Udruge između dviju sjednica te  naveo planirane aktivnosti do kraja godine.

Detaljnije o aktivnostima Udruge, odrađenim i planiranim, govorio je glavni tajnik Udruge Marjan Biškić. Naveo je sva događanja održana od 19. lipnja do 25. rujna 2018., o kojima su svi članovi redovito bili obaviješteni putem internetske stranice Udruge i elektroničkih biltena.

I ovom prilikom Biškić se posebno osvrnuo na angažman Udruge u pripremi za Opće izbore u BiH, koji će se održati 7. listopada 2018. te najavio organizirani odlazak na biračka mjesta u BiH kako bi svim članovima omogućili glasovanje. S tim ciljem vodi se i kampanja za vađenje CIPS-a BiH, a bit će organiziran prihvat i slanje glasačkih materijala u SIP BiH. U ime Udruge Biškić je nazočio i koordinacijskom sastanku Stožera za organizaciju i pripremu izbora, na kojem su analizirane aktivnosti na registraciji glasača za glasovanje putem pošte te dogovorene daljnje aktivnosti vezane uz izbore.

Na dnevnom redu bila je i priprema za Izbornu skupštinu Udruge Prsten koja će se umjesto prije planiranog 27. listopada održati 24. studenog. Uslijedila je rasprava o prijedlogu materijala za Skupštinu te su usvojeni prijedlozi izmjene i dopune Statuta Udruge, Poslovnika o radu Izborne skupštine Udruge, Izvješća o radu Udruge i provedbi Plana rada za razdoblje 15.10.2016. - 27.10.2018., kao i Program i organizacija rada Udruge za razdoblje 2019./2020., a pripremljene su i liste kandidata za tijela upravljanja Udrugom u  idućem mandatu.

Predsjednik Mijo Marić i njegov zamjenik Pavo Zubak održali su nekoliko sastanaka u Gradu Zagrebu na temu priprema za adaptaciju novog  prostora Udruge u Gajevoj 2 i ulozi Grada Zagreba u tome. Prikupljene su ponude za adaptaciju prostora i uskoro počinju radovi.

Također, održano je pet sastanaka na temu provedbe PR strategije Udruge putem Ugovora o PR aktivnostima Udruge s tvrtkom Impressum komunikacije d.o.o. te su u međuvremenu izdana dva elektronička biltena UBH Prsten, a u pripremi je i novi s aktualnim događanjima. U tijeku su i pripreme za novi Prstenov poslovni forum Zagreb 2018., koji će se održati 10. listopada 2018.

Ažurirana je evidencija članstva sukladno Zakonu o Udrugama, a podružnice i klubovi te Forum mladih radili su prema svojim planovima rada u koordinaciji i konzultacijama s Tajništvom Udruge. Nakon izvješća o radu i planovima Udruge, uslijedila su pojedinačna izvješća predsjednika podružnica i ogranaka te klubova Prstena. Usvojena su i financijska izvješća Udruge za 2017. i devet mjeseci 2018., kao i financijski plan za 2019. godinu.

Na pojedina izlaganja referirali su se i drugi članovi Upravnog odbora, a nakon svih izlaganja jednoglasno su usvojeni svi akti, kao i prijam u članstvo novih 36 članova, od kojih su 34 fizičke i dvije pravne osobe. Posljednja sjednica u ovom sazivu zaključena je uručivanjem donatorskih ugovora, a druženje je nastavljeno uz prigodan domjenak.

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE "PRSTEN"

Udruga bosanskih Hrvata "Prsten" utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu. Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. UBH "Prsten" je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga bosanskih Hrvata "PRSTEN" je vodeća, nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegovog prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije i kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut udruge "Prsten". Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Tajništva Udruge ili Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 50,00 kn za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 1.800,00 kn za trgovačka društva, 900,00 kn za obrte.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga bosanskih Hrvata Prsten

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!