pro

Zovko primila predstavnike Udruge bosanskih Hrvata Prsten

Zastupnica u Europskom parlamentu Željana Zovko ugostila je ovog tjedna u Europskom parlamentu u Strasbourgu članove Foruma mladih i Kluba žena Udruge bosanskih Hrvata "Prsten" iz Zagreba, studente Ekonomskog fakulteta Osijek, maratonce koji trče na relaciji Vukovar-Srebrenica te mlade veleposlanike iz Srednje škole "Hrvatski kralj Zvonimir" s Krka.

Tijekom tri dana boravka više od četrdeset posjetitelja imalo je priliku upoznati se s radom i funkcioniranjem Europskog parlamenta, u kojem se donose odluke koje direktno utječu na život svih građana EU, izvijestio je u utorak Ured za odnose s javnošću Europske pučke stranke, prenosi Fena.

Spomenuti su nazočili predavanjima o institucijama Europske unije na kojima im je objašnjeno kako funkcionira donošenje zakona na razini EU, donošenje proračuna, aktivnosti hrvatskih zastupnika u Europskom parlamentu, mogućnostima iskorištavanja fondova te o programima Europske unije koji su namijenjeni mladima, poput Erasmus + programa.

Posjetitelji su imali priliku upoznati se s radom zastupnice Zovko i njezinim svakodnevnim aktivnostima te su iz prve ruke vidjeli kako izgleda dan zastupnice Zovko tijekom održavanja plenarne sjednice u Strasbourgu.

Boravili su i u glavnoj vijećnici u kojoj im je zastupnica Zovko objasnila kako se izglasavaju ključne odluke koje utječu na svakog građanina EU. Posjetili su i novootvoreni Planetarium gdje su kroz dinamične i interaktivne multimedijske alate mogli vidjeti kako se točno oblikuju zakoni i donose odluke u Parlamentu i u ostalim europskim institucijama.

Zastupnica Zovko izrazila je zadovoljstvo jer su mladi ambasadori Europskog parlamenta imali priliku vidjeti kako funkcionira u praksi sve ono što su u protekloj godini učili kroz sudjelovanje u projektu Škola ambasador Europskog parlamenta.

Iznimna čast mi je bila ugostiti i maratonce koji već 6. godinu za redom, uoči godišnjice u Srebrenici, trče ultramaraton u duljini od 227 kilometara na relaciji Ovčara - Potočari. Povezali su dva grada žrtve s ciljem da pošalju poruku mira i tolerancije. Veliko zadovoljstvo bilo mi je ugostiti i studente s Ekonomskog fakulteta u Osijeku kao i udrugu 'Prsten' koja je most i povezuje dvije zemlje, Bosnu i Hercegovinu i Hrvatsku – istaknula je, između ostalog, Zovko.

Dnevnik.ba

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE "PRSTEN"

Udruga bosanskih Hrvata "Prsten" utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu. Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. UBH "Prsten" je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga bosanskih Hrvata "PRSTEN" je vodeća, nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegovog prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije i kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut udruge "Prsten". Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Tajništva Udruge ili Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 50,00 kn za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 1.800,00 kn za trgovačka društva, 900,00 kn za obrte.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga bosanskih Hrvata Prsten

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!