pro

Božićna humanitarna akcija Foruma mladih – Mladi mladima 2017.

Božićna akcija Mladi mladima jedna je od najuspješnijih i najdugovječnijih humanitarnih akcija koju već tradicionalno uoči božićnih blagdana provodi Prstenov Forum mladih, a u akciji treću godinu zaredom sudjeluje i Gradsko kazalište mladih Vitez, izvodeći humanitarnu kazališnu predstavu.

Tim povodom u prepunoj kinodvorani Forum Studentskog doma “Stjepan Radić“ u večernjim satima 9. prosinca okupili su se i brojni članovi i prijatelji Udruge Prsten kako bi podržali ovu hvalevrijednu akciju Foruma mladih, koju uz pomoć Kluba žena organiziraju već devetu godinu zaredom. Sve okupljene pozdravio je Edo Pleše, stipendist Zaklade Prsten koji je rekao nekoliko riječi o predstavi.

Predsjednik Foruma mladih Ivanko Zekić kratko je predstavio Udrugu, pozdravio okupljene u ime organizatora te zahvalio gostima iz Viteza, Gradskom kazalištu mladih, kao i svima koji su se odazvali i kupnjom ulaznica po simboličnoj cijeni podržali ovu akciju, kao i svim donatorima humanitarne akcije Mladi mladima. Sva sredstva prikupljena od kupovine ulaznica iskoristit će se za darove djeci i mladima u Kući nade u Odžaku, a dio sredstava uplatit će se kao donacija za njihove potrebe.

Glumci Gradskog kazališta mladih iz Viteza ove su se godine zagrebačkoj publici predstavili s predstavom “Don Quijote“ prema romanu Miguela de Cervantesa i u režiji Mirne Mišković, a koliko su u tome bili uspješni najbolje je potvrdila reakcija publike koja ih je nagradila gromoglasnim pljeskom.

Predstava “Don Quijote'' put je od parodije do travestije i natrag, u kojoj su glumci mladog bosanskohercegovačkog kazališta sjajnom glumom i izvedbom oživjeli velike likove španjolske književnosti i oblikovali sasvim nove osobnosti. Radnja romana obuhvaća putovanja i avanture Don Quijotea i njegova štitonoše Sancha Panze. Don Quijote odlazi na misiju oživljavanja  viteštva u svijetu, a prati ga Sancho Panza, jednostavan čovjeka iz naroda koji je naučen poštivati autoritet, ali ne i razmišljati o dubokim temama…

Nakon predstave dodijeljene su zahvalnice: upravitelju SC-a Mirku Bošnjaku, voditelju GKM Vitez Ivanu Sajeviću, predsjedniku Udruge bosanskih studenata Ivanu Kapetanoviću te Printeri Grupi.

U sklopu humanitarne akcije Mladi mladima naši Forumaši do sada su darivali više od 150-oro djece odlazeći u domove diljem Bosne i Hercegovine. Prošle su godine organizirali dolazak šesnaestero djece iz Stadlerove kuće "Egipat" - Doma za nezbrinutu djecu iz Sarajeva na Advent u Zagreb te s već tradicionalnom akcijom nastavljaju pomagati djeci i mladima u potrebi.

Donacija za humanitarnu akciju Mladi mladima
Svi koji žele poduprijeti akciju Mladi mladima, mogu tijekom cijele godine uplatiti sredstva na račun Udruge Prsten IBAN HR03 2390 0011 1003 28241 (Hrvatska poštanska banka) ili IBAN: HR50 2340 0091 1106 6523 7 (Privredna banka Zagreb) s naznakom "Donacija za humanitarnu akciju Mladi mladima".

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE "PRSTEN"

Udruga bosanskih Hrvata "Prsten" utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu. Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. UBH "Prsten" je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga bosanskih Hrvata "PRSTEN" je vodeća, nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegovog prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije i kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut udruge "Prsten". Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Tajništva Udruge ili Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 50,00 kn za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 1.800,00 kn za trgovačka društva, 900,00 kn za obrte.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga bosanskih Hrvata Prsten

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!