lis

Izabrana nova predsjednica osječkog Kluba žena

Dragica Pavlović nova je predsjednica Kluba žena Podružnice Osijek UBH Prsten, a njezina je zamjenica Kata Ravnjak.

Novoizabrana predsjednica osječkog Kluba žena na tom je mjestu naslijedila Anu Stanić, koja je pak na nedavno održanoj Izbornoj skupštini izabrana za predsjednicu osječke podružnice, nalijedivši na tom mjestu Snježanu Rebuš.

Uvijek aktivne članice Podružnice Osijek i tamošnjeg Kluba žena pokazale su kako su spremne nositi se s izazovima i odgovornošću čelnih pozicija unutar Prstena te vjerujemo kako će novoizabrane predsjednice nastaviti s uspješnim radom u korist Kluba žena i cijele Udruge.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.