lis

Zaklada Prsten na Sajmu stipendija

Na 13. sajmu stipendija i visokog obrazovanja, održanom 17. listopada u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, sudjelovala je i  Zaklada Udruge bosanskih Hrvata Prsten.

Drugu godinu zaredom Zaklada Prsten sudjeluje na Sajmu stipendija, a nositelji su projekta članovi Foruma mladih UBH Prsten, koji su posjetiteljima predstavili rad Zaklade i Udruge. Na prošlogodišnjem sajmu osmišljen je Hrvatski kutak, prostorno izdvojen i vizualno istaknut dio Sajma na kojemu se predstavljaju isključivo neprofitne organizacije, udruge i zaklade koje studentima nude stipendije za studiranje u Hrvatskoj.

Kako je u tijeku natječaj Zaklade Prsten za akademsku godinu 2017./2018., raspisan za 11 stipendija i otvoren do 27. listopada 2017., predstavljanje je bilo u pravom trenutku.

Osim u Zagrebu, Sajam stipendija i visokog obrazovanja održan je i u Rijeci, a nakon Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Kanade, Francuske, Slovenije i Njemačke, ovogodišnja zemlja partner bila je Austrija. Koncept partnerstva osmišljen je s ciljem promicanja sustava visokog obrazovanja određene zemlje na sajmu i povećanja interesa hrvatskih studenata za studiranje u toj zemlji. Osim promoviranja specifičnih studijskih i stipendijskih programa dostupnih hrvatskim studentima zainteresiranim za studiranje u partnerskoj zemlji, Sajam je izvrsna prilika za promociju zemlje kao atraktivne odgojno-obrazovne destinacije za studente iz Hrvatske.

Svi zainteresirani više o Sajmu mogu saznati na internetskoj stranici http://www.stipendije.info/hr/sajam/o_sajmu.

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE "PRSTEN"

Udruga bosanskih Hrvata "Prsten" utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu. Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. UBH "Prsten" je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga bosanskih Hrvata "PRSTEN" je vodeća, nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegovog prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije i kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut udruge "Prsten". Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Tajništva Udruge ili Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 50,00 kn za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 1.800,00 kn za trgovačka društva, 900,00 kn za obrte.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga bosanskih Hrvata Prsten

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!