ruj

Prstenovke iz Osijeka na Posavskim večerima u Derventi

Manifestacija pod nazivom Posavske kulturne večeri, koja se šestu godinu zaredom održava u Derventi u organizaciji Udruge Posavljaka Bijelo Brdo, održana je 30. rujna, a u ime Udruge Prsten sudjelovale su i predstavnice Kluba žena iz Podružnice Osijek.

U prigodnom programu nastupilo je 15 kulturno-umjetničkih društava, mogla se vidjeti sva ljepota i raskoš narodnih nošnji, a čula se i izvorna pjesma posavskog kraja. U sklopu večeri organizirana je i izložba umjetničkih slika i ručnih radova.

Kao što su i obećale na prošlogodišnjim Posavskim večerima, i ove su godine u kluturno-umjetničkom programu nastupile članice glazbene skupine ”Jaranice“, koja djeluje pri osječkoj podružnici Prstena. Svojim su nastupom ponovno oduševile goste i uzvanike, među kojima su bili i njemački parlamentarac hrvatskih korijena Josip Juratović, bosanskohercegovački ministar Davor Čordaš, slavonskobrodski gradonačelnik Mirko Duspara i mnogi drugi. Uz posljednju pjesmu ”Pamtim još“, koja je svojevrsna himna Kluba žena UBH Prsten, Jaranicama se pridružio i dobar dio ženske publike.

”Bilo je to još jedno lijepo iskustvo i poticaj da se i dalje njeguje bosanska tradicija, jer čovjek ne može poštovati tuđe ako ne zna od kuda je i kamo pripada,” zaključile su Prstenovke iz Osijeka, koje su ponovno pokazale kako im nije teško putovati ni preko granice, ako je dobar povod. Dokazale su se one i svojim humanitarnim djelovanjem, u korist potrebitih, u kraju u kojem žive, ali i u krajevima iz kojih potječu, a sve na ponos Prstena u čije ime i čine dobra djela.

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.