ruj

Predstavnici Prstena na proslavi 22. obljetnice oslobođenja Jajca

Povodom obilježavanja 22. obljetnice oslobođenja kraljevskoga grada Jajca 13. rujna održana je prigodna proslava kojoj su, uz brojne uzvanike i goste iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, nazočili i predstavnici Udruge "Prsten".

Proslava je počela svečanim mimohodom uz nošenje ratnih barjaka postrojbi koje su sudjelovale u vojno-redarstvenoj akciji Maestral, u kojoj su združene snage Hrvatske vojske i Hrvatskog vijeća obrane nakon trogodišnje okupacije oslobodile Jajce. Nakon mimohoda služena je misa zadušnica za poginule hrvatske branitelje koju je predvodio fra Jure Tokalić, a počast žrtvama odana je i polaganjem vjenaca kod spomenika u središtu Jajca.

U sklopu obilježavanja te veličanstvene akcije održana je i svečana akademija, a proslava je završila prigodnim domjenkom uz bogat kulturno-umjetnički program upriličen za sve okupljene.

Svečanosti u povodu obljetnice oslobođenja nazočili su brojni uzvanici i gosti, među kojima i politički dužnosnici iz Hrvatske i BiH. Tim je povodom predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara kazao kako se na taj dan u njemu miješaju osjećaji tuge zbog svih stradanja i ponosa zbog konačne pobjede.

U izaslanstvu Udruge "Prsten" bila je predsjednica osječke podružnice Snježana Rebuš  s dogradonačelnikom Đakova Antunom Galićem, a  zajedno s njima bili su i Prstenovci Slavko Lozić, Drago Bagarić, Antun, Ivanka i Ivo Tubanović, Franjo Milković, Vjeko Barišić i Mario Leonard Rebuš.

DOBRODOŠLI NA STRANICE UDRUGE "PRSTEN"

Udruga bosanskih Hrvata "Prsten" utemeljena je 9. listopada 2005. godine na Izbornoj skupštini u Zagrebu. Koncipirana je na regionalnom principu predstavnika općina Bosanske Posavine i Srednje Bosne. UBH "Prsten" je organizirana kao nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija, a financira se članarinama, sponzorstvima i donacijama dobrih ljudi.

NAŠA VIZIJA
Udruga bosanskih Hrvata "PRSTEN" je vodeća, nepolitička i neprofitna Udruga u Hrvatskoj za promicanje i zaštitu tradicije, kulture, gospodarske suradnje, druženja i humanitarnog djelovanja Hrvata u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, u cilju očuvanja temeljnih vrijednosti i jedinstva hrvatskog naroda i njegovog prosperiteta.

VRIJEDNOSTI KOJE NAS POVEZUJU
veličina u jednostavnosti, zajedničko podrijetlo, povijest, duh, mentalitet, sličan sustav vrijednosti i načela, solidarnost i spremnost na podršku, njegovanje tradicije i kraja iz kojeg dolazimo, humanitarno i karitativno djelovanje, gospodarsko povezivanje i nastup, ulaganje u znanje i obrazovanje, investiranje u razvoj pasivnih područja i tvrtki s tih prostora.

KAKO POSTATI ČLAN UDRUGE

Članom može postati svaka osoba koja prihvati Statut udruge "Prsten". Naša vrata su otvorena za sve ljude velikog srca i dobrih namjera, zato nam se pridružite! Prvi korak prema punopravnom članstvu je ispunjavanje on-line pristupnice, ovdje na našoj web stranici, koju možete pronaći u izborniku"članstvo" ili možete osobno doći u prostorije Tajništva Udruge ili Podružnice. Godišnja članarina iznosi: 50,00 kn za fizičke osobe, dok za pravne subjekte iznosi 1.800,00 kn za trgovačka društva, 900,00 kn za obrte.

NAČIN PLAĆANJA ČLANARINE:

Primatelj:
Udruga bosanskih Hrvata Prsten

Broj žiro-računa primatelja:

ili

Privredna banka Zagreb

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: HR03 2390 0011 1003 2824 1,Valuta: € SWIFT: HPBZHR2X

Poziv na broj odobrenja: datum rođenja (ddmmgggg)
Opis plaćanja: članarina za godinu
Uplatitelj: vidljivo napisati ime i prezime

DONIRAJTE ZAKLADI PRSTEN

Donacije koje će pomoći radu naše ZAKLADE
možete uplatiti na

Zaklada "Prsten" Račun broj: IBAN: HR73 2390 0011 1003 4900 0

Na čemu Vam od srca zahvaljujemo!