srp

Nastup KUD-a Prsten varaždinske podružnice

U  Svibovcu Podravskom (općina Sračinec) tradicionalno se slavi blagdan zaštitnika mjesta, svetog Benedikta. Bila je to prilika da se predstave udruge koje djeluju u Svibovcu Podravskom, ali i da se ugoste mnogobrojni prijatelji.

Već devetu godinu održavaju se Dani svetog Benedikta sa smotrom folklora. Na proslavi Benediktova, 15. srpnja 2017., uspješno se predstavio i KUD Prsten iz Varaždina čiji je ovo  27. javni nastup.

Bila je to još jedna prigoda upoznati stanovništvo Varaždinske županije s tradicijskom kulturom koju  nose sa sobom. Uz prikaz kola Osmerac, Vaga i Dvojac oduševili su posjetitelje manifestacije na kojoj su nastupili: KUD Benedikt, KUD Zora Piškorevci, KUD Prsten Varaždin, KUD Petrijanec, Acapella KUD-a Zavičaj Sračinec, KUD Voća Donja Voća, KUD Ledina Gašinci i KUD Remetinec.