srp

Ljeto može početi

Već 8 godina zaredom varaždinska podružnica Udruge bosankih Hrvata Prsten organizira druženje na otvorenom, na Haliću, za svoje članove. Postao je to neizostavni dio života i rada Podružnice, a interes ne jenjava. ”Unaprijed se traži datum druženja kako se ne propustio, a ljeto i godišnji odmor planira se poslije toga.

Znak je to da je ljudima važno vidjeti se, družiti, a za organizatore dodatna motivacija,” istaknuo je predsjednik Podružnice Ivica Andrić pozdravljajući nazočne. Glavni tajnik Udruge, članice Kluba žena, članovi Foruma mladih nisu više gosti na druženju nego se osjećaju domaćima što je još jedan dokaz dobre atmosfere.

Ugodan ljetni dan bio je popunjen brojnim sadržajima za sve uzraste. U nogometu su odmjerili snage ”oženjeni” protiv ”neoženjenih”, žene u igri picado, a djeca u utrci s vrećama. Iako su nagrade bile bogate, bilo je najvažnije sudjelovati.
Pjesme, kola i violina nije nedostajalo ni ovaj put jer spajaju sjećanja na zavičaj s varaždinskim bregima.