tra

2. HODOČAŠĆE U DRAGOTIN

Drugo hodočašće u Dragotin u organizaciji Marijanskog svetišta Dragotin – župe Trnava i Udruge bosanskih Hrvata Prsten – Ogranka Đakovo održano je 22. travnja, a na hodočašću su sudjelovali brojni članovi đakovačkog ogranka i osječke podružnice.

Dragotin je najstarije marijansko svetište u Slavoniji, u koje pod okrilje Žalosne Gospe Dragotinske od 1332. godine hodočaste tisuće vjernika, a drugu godinu zaredom organizirano je hodočašće za članove i prijatelje Udruge Prsten.

Na početku hodočašća hodočasnici su se mogli ispovjediti, a potom je služena misa koju je predvodio vlč. Davor Tomić, župnik u Drenju. Nakon misnog slavlja krenula je procesija sa svijećama kroz svetište, u kojoj je sudjelovalo više od stotinu članova i prijatelja Udruge. Nakon misnog slavlja i procesije uslijedilo je druženje hodočasnika, uz najavu  ponovnog susreta.