tra

Koncert klasične glazbe u Svetoj Nedelji

Ogranak Matice hrvatske u Svetoj Nedelji u suradnji s Ogrankom UBH Prsten Sveta Nedjelja organizirao je 21. travnja koncert klasične glazbe pod nazivom ”Musique de chambre à deux“. U prepunoj župnoj crkvi bl. Alojzija Stepinca nastupili su glazbenici Carolina Blašković na violini i Ermin Tkalec na glasoviru.

”Večerašnjim koncertom na kojem će nastupiti vrhunski mladi glazbenici nastavljamo tradiciju održavanja koncerata klasične glazbe u našem gradu. Iznimno nam je drago što naši umjetnici dolaze direktno iz Londona gdje se usavršavaju na prestižnoj glazbenoj akademiji 'Royal Collegeof Music', a za svoj su koncertni program odabrali neka od najzahtjevnijih djela koja su vrhunac komornog muziciranja dua violine i glasovira,” kazao je tom prigodom predsjednik Ogranka Matice hrvatske Ivica Kapuđija te istaknuo: ”Posebno nam je zadovoljstvo što nam se u organizaciji i realizaciji ovog koncerta pridružila Udruga Prsten – Ogranak Sveta Nedjelja, uz čiju smo pomoć uspjeli ostvariti gostovanje uspješnih mladih umjetnika u našem gradu.“ U ime Udruge zadovoljstvo ostvarenom suradnjom izrazio je i predsjednik Ogranka Pavo Ćorluka, koji je također nazočio koncertu, kao i brojni članovi svetonedeljskog ogranka.

Bio je to prvi koncert iz 4. ciklusa koncerata klasične glazbe po svetonedeljskim crkvama i kapelicama, a ovom su prigodom violinistica Carolina Blašković i pijanist Ermin Tkalec izveli program s djelima Ludwiga van Beethovena i norveškog skladatelja Edwarda Griega.

Projekt koncerata po svetonedeljskim crkvama i kapelicama pokrenut je 2014. godine, a glavni programski ciljevi tog ciklusa koncerata klasične glazbe jest potreba ostvarivanja projekata koji promoviraju mlade glazbenike i stvaraju platformu za suradnju s njihovim renomiranim kolegama, uz očuvanje bogate hrvatske glazbene baštine koju je prijekopotrebno predstaviti široj publici. Glavni pokrovitelji bili su Grad Sveta Nedelja i Turistička zajednica grada Svete Nedelje te Zagrebačka županija, a koncert je organiziran u suradnji sa župama na području Svete Nedelje.