ožu

Klub žena Osijek donirao knjige Osnovnoj školi Orašje

Klub žena Osijek i u ovoj godini nastavlja s aktivnostima i humanitarnim akcijama, a jedna od njih je i donacija knjiga Osnovnoj školi Orašje u Orašju. Tim povodom 25. veljače predstavnice Kluba žena iz Osijeka posjetile su Osnovnu školu Orašje, gdje su stigle s punim kombijem knjiga za školsku knjižnicu.

Orašje je kao mjesto nastalo u XIX. stoljeću, poslije raspada Osmanlijskog Carstva, a danas je i sjedište istoimene općine na sjeveroistoku Bosne i Hercegovine, u kojem živi oko 88 % Hrvata i 12 % Bošnjaka. Most između Županje i Orašja spaja Bosnu i Hercegovinu s Hrvatskom, a preko tog mosta stigle su i vrijedne članice Kluba žena iz Osijeka s hvalevrijednom donacijom knjiga.

Među osam prstenovki iz Osijeka bile su predsjednica Podružnice Snježana Rebuš i voditeljica Kluba žena Ana Stanić, a dočekala ih je ravnateljica Škole Tatjana Kopić, s kojom su i koordinirale ovu akciju, zajedno s djelatnicama Škole.

Osnovna škola Orašje smještena je u prekrasnom dijelu grada i pohađa je 490 učenika. Škola je lijepo uređena, u što su se uvjerile i gošće iz Hrvatske koje su zaključile kako svaka učionica na svoj način odiše kreativnošću nastavnika i učenika. U Orašju postoji i srednja škola te vrtić za predškolsko obrazovanje. Uz dobrodošlicu i zahvalu domaćina, bila je to prilika i za ugodno druženje te nostalgična prisjećanja. ”Sve to podsjetilo nas je na dane kad smo i same bile školarke i kad nam je jedina briga bila škola,“ poručila je Ana Stanić, zaključivši: ”Bilo je to još jedno lijepo i zanimljivo iskustvo.”

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.