vlj

Radno u Forumu mladih osječke podružnice

Članovi Foruma mladih Podružnice Osijek, poznati po svojoj radišnosti i timskom duhu, i ove su akademske godine krenuli ”punom parom“. Od jeseni su proveli već nekoliko aktivnosti, a neke su još u pripremi.

Počeli su već tradicionalnim posjetom Vukovaru, gdje su obišli sve znamenitosti vezane uz Domovinski rat.

Jedan od najvećih njihovih projekata, koji traje već duže vrijeme i na koji su posebno ponosni, svakako je Kulturno-umjetničko društvo ”Prsten” iz Osijeka u kojem su aktivni od osnutka. KUD trenutačno broji 20 članova, a dosad je nastupao na svečanim večerama Udruge Prsten u Osijeku, Zagrebu i Đakovu, a ovo se ljeto planira predstaviti i na Đakovačkim vezovima.

Forumovci iz Osijeka nisu zaboravili ni mlade ni stare u Bosni i Hercegovini. Naime, za Božić su posjetili djecu u Kući nade u Odžaku, s kojima surađuju i kojima pomažu već dugi niz godina. Darovali su im 50-ak prigodnih poklon-paketa, kao i pribor potreban za održavanje radionica.

Također, darivali su i obitelji na području Županije Posavske s paketima robe široke potrošnje potrebne u svakom kućanstvu.

Mladi iz osječke podružnice Prstena redoviti su darivatelji krvi u KBC-u Osijek, i to najmanje triput godišnje. Ne treba zaboraviti ni rekreaciju koju redovito provode od početka studenog i koja im je ujedno svojevrsni teambuilding.

Osječki Forumaši sastaju se dvaput mjesečno u prostorijama Podružnice, gdje održavaju službene sastanke i druže se uz razne društvene igre. Posebno njeguju tradicionalnu igru Prsten te i ove godine pripremaju turnir, čime ujedno pokazuju kako nisu zaboravili svoje korijene ni običaje svojih predaka.

Tradicionalni turnir u Prstenu u organizaciji Foruma mladih Osijek održat će se 18. veljače 2017. godine, svi su pozvani i dobrodošli.