sij

Donacija Kluba žena Domu za beskućnike u Osijeku

Članice Kluba žena iz osječke podružnice Prstena posjetile su 18. siječnja Dom za beskućnike ”Sveti Vinko” u Osijeku kako bi im donirale razne potrepštine.

U Domu su smještene 22 osobe, od kojih je dvadeset muškaraca i dvije žene, a naše su članice posebno bile motivirane željom za pomoć dvojici mladića. Riječ je o braći Slijepčević podrijetlom iz Vukovara, koji tu borave od 2015. godine. Djetinjstvo su proveli u raznim domovima i život im zasigurno nije bio lak. No, Grad Vukovar  im je nedavno dodijelio stan te uskoro planiraju odlazak iz Doma za beskućnike.

Jedan od braće bolestan je i prepušten je brizi drugog brata, koji je po zanimanju kuhar te se nada i skorom zaposlenju. Potaknute njihovom željom za osamostaljenjem, naše su članice odlučile pomoći u skladu sa svojim mogućnostima. Prikupile su donaciju u obući i odjeći te hrani, kao i raznim kućnim potrepštinama. Njihov je dolazak razveselio sve korisnike osječkog Doma ”Sv. Vinko”, a napose braću Slijepčević, i to ne samo donacijom nego i brigom koju su pokazale članice Kluba žena iz Osijeka. Njihov posjet pratila je i Slavonska televizija. ”Radosne smo što smo barem malo uljepšale svakodnevicu ljudi u domu,” poručuju naše vrijedne članice, zaključivši: ”Lijepo je i dobro činiti dobro.”

Klub žena

KLUB ŽENA

Klub žena osnovan je 25. svibnja 2011. Temeljni cilj Kluba jest humanitarno i kulturno djelovanje.

Tijekom godine Klub organizira:

- humanitarne akcije
- stručna predavanja
- obilazak krajeva u Bosni i Hercegovini, suradnja sa srodnim udrugama žena u BiH i Hrvatskoj
- različita kulturna događanja(promocije književnih djela, tribine, predavanja)
- suradnju s drugim organizacijama i udrugama za zaštitu i promicanje prava žena
- njegovanje kulturnih običaja i tradicije bosanskih Hrvata.

Voditeljica Kluba žena bira se na dvije godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Voditeljica Kluba 2011-2012 Dragica Šamija

Voditeljica Kluba 2012-2013 Anđa Mandić

Voditeljica Kluba 2014-2017 Gordana Jelavić

Zamjenica voditeljice: Dragica Šamija

ČLANSTVO

- Članice Kluba žena mogu biti sve  članice Udruge Prsten. Klub žena djeluje u skladu s odredbama Statuta Udruge.

SASTANCI Kluba

Sastanci se održavaju prema dogovoru jednom mjesečno u prostorijama Udruge, Ulica grada Vukovara 235.
Izvanredne sastanke saziva voditeljica Kluba.
Članice Kluba obavještavaju se o sastancima mailom ili sms-porukama.

IZDAVAČKA DJELATNOST

Članice Kluba mogu sudjelovati u pripremama za izdavanje časopisa Prsten, kako tiskanog tako i E-časopisa.