svi

Humanitarnim koncertom prikupljena nova sredstva za Zakladu ”Prsten”

Humanitarnim koncertom pod nazivom ”Ja ljubim“ u izvedbi sopranistice Sandre Bagarić i mezzosopranistice Matrine Tomčić te pijanista Darka Domitrovića, održanim 12. svibnja 2016. godine u Muzeju Mimara, obilježena je deveta obljetnica Zaklade ”Prsten”.

U maestralnom nastupu troje vrsnih umjetnika uživali su brojni gosti i uzvanici, članovi i prijatelji Udruge Prsten te donatori Zaklade, a sredstva prikupljena organizacijom koncerta namijenjena su fondu za stipendiranje studenata i učenika, sadašnjih i budućih stipendista Zaklade.

Koncert je održan pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, a u njezino je ime okupljene pozdravio izaslanik Tomislav Madžar. Istaknuvši da su Hrvati iz dijaspore odigrali ključnu ulogu u stvaranju slobodne i neovisne Hrvatske, zaključio je da je opstojnost Hrvata u Bosni i Hercegovini od iznimne važnosti te da je stoga važno poticati napredak u obrazovanju i znanosti. ”Predsjednica Republike iznimno cijeni i poštuje vaš trud i zalaganje u tom pogledu,” poručio je, dodavši kako je važno prepoznati u današnje krizno vrijeme ovakve hvalevrijedne inicijative i napore.

Organizatorima je čestitao i predsjednik saborskog Odbora za Hrvate izvan RH Božo Ljubić, koji se obratio u ime predsjednika Hrvatskog sabora Željka Reinera, ali ujedno pozdravio sve i u ime Hrvatskog narodnog sabora BiH. Istaknuo je stratešku važnost položaja Hrvata u BiH, zaključivši da BiH može biti funkcionalna i stabilna samo kroz dijalog triju konstitutivnih naroda. ”Obveza Hrvatske jest da pomogne očuvanju hrvatskog identiteta u BiH te u tom pogledu očekujemo i dalje potporu RH,” rekao je Ljubić, izrazivši ujedno nadu da će UBH Prsten i ovaj put pomoći potencijalnim glasačima iz RH u izlasku na izbore u BiH, poručivši im: ”Znanja imate, iskustva imate, a i ljubavi imate za vaš rodni kraj, što pokazuje i ovaj koncert.“

Okupljene je pozdravio i novoimenovani predstojnik Državnog ureda za Hrvate izvan RH Zvonko Milas, koji je tom prigodom istaknuo: ”Kažu da iza čovjeka stoje rezultati njegova rada, a iza vas su veliki rezultati. Ovo što činite najbolje je za budućnost jer na mladima je budućnost i zato je ulaganje u njihovo znanje najisplativije, a naš ured će vam biti punopravan partner u tome.“ U ime gradonačelnika grada Zagreba Milana Bandića obratio se Ivan Tolić, koji je također istaknuo potporu Grada i spremnost na suradnju i daljnju pomoć, a kao član Udruge izrazio je ponos što je i sam ”kotačić u ovom Prstenu.

Prigodan program vodili su stipendisti Zaklade ”Prsten” Klara Barišić i Tonči Visković, koji su i u svoje ime zahvalili na potpori svim donatorima Zaklade. U ime UBH Prsten okupljene je pozdravio predsjednik Udruge Mijo Marić, koji je prenio pozdrave i svoga zamjenika Pave Zubaka. ”Ovo dvoje voditelja potvrđuje da sve što smo radili i što radimo ima smisla,” rekao je, dodavši kako je pomaganje drugima najbolji osjećaj. Zahvalio je izvođačima koji su i ovaj koncert održali besplatno, u korist Zaklade, kao i svim sponzorima i donatorima koji su svojim političkim, javnim i medijskim djelovanjem pomogli i pomažu rad Zaklade. ”Djelovanje naše udruge iznimno je široko, no Zaklada je svojevrsni ukras svemu što radimo, a radimo mnogo,” zaključio je Marić, poručivši svima da je Udruga otvorena za sve te su svi pozvani i dobrodošli.

Predsjednik Upravnog odbora Zaklade ”Prsten” i počasni predsjednik Udruge Marko Pipunić poručio je pak stipendistima da o njima sve ovisi: ”Na vama je da učite, a mi ćemo se potruditi da vas u tome još više podupiremo.” To je obećao i kao predsjednik Kluba poduzetnika UBH Prsten, također zahvalivši svim sponzorima i donatorima.

Upravitelj Zaklade Vlado Guberac zaključio je kako je ovo sigurno važan dan u životu gotovo stotinu dosadašnjih stipendista te napose onih budućih, te je ujedno naglasio kako gotovo svi oni brinu ne samo o sebi, nego i o članovima svojih obitelji, a uz to su mahom izvrsni studenti i učenici.

Zaklada ”Prsten” osnovana je 2007. godine sa svrhom stipendiranja učenika i studenata Hrvata u Bosni i Hercegovini, kao i onih podrijetlom iz BiH koji žive u Hrvatskoj. Do sada je stipendirala 94 studenta tijekom cijelog školovanja te dijelom oko stotinu, za što su članovi i prijatelji UBH Prsten osigurali oko tri milijuna kuna. Sa svrhom prikupljanja sredstava do sada su organizirana tri humanitarna koncerta, a ovim četvrtim osigurana su nova sredstva za daljnji rad Zaklade.

GALERIJA FOTOGRAFIJA

ZAKLADA PRSTEN

Osnivač Zaklade Prsten je Udruga bosanskih Hrvata "Prsten", a sjedište joj je u Zagrebu, Ulica grada Vukovara 235.

Tijela Zaklade su sedmeročlani Upravni odbor i Upravitelj Zaklade koji predstavlja i zastupa Zakladu.

I. UPRAVNI ODBOR ZAKLADE PRSTEN:

1. Marko Pipunić – predsjednik UO
2. Stipo Matić
3. Ante Mandić
4. Ivo Jelušić
5. Pavo Barišić
6. Vjekoslav Jeleč
7. Vjekoslav Bratić

II. UPRAVITELJ ZAKLADE PRSTEN:

prof.dr.sc. Vlado Guberac

ŽIRO-RAČUN ZAKLADE PRSTEN:

ZAKLADNICI U 2018. GODINI

PRAVNE OSOBE ZAKLADNICI

ASI d.o.o.

AUTOZUBAK ZAGREB d.o.o.

CVJEĆARSTVO d.o.o.

ÐURO ÐAKOVIC MONTAŽA - IZOLAK d.o.o.

E-SUSTAVI d.o.o.

JELINAK d.o.o.

LEITNER LEITNER CONSULTING d.o.o.

MEGA-ALFA d.o.o.

MIG d.o.o.