pro

Mladi glumci iz Viteza i Forum mladih Prstena u humanitarnoj akciji

U prepunoj dvorani kina Forum u Studentskom domu “Stjepan Radić“ amaterski glumci Gradskog kazalište mladih iz Viteza  11. prosinca 2015. godine odličnom izvedbom hit-predstave Šmizle nasmijali  su stanare popularne Save i sve ostale koji su došli pogledati ovu popularnu komediju

Pripremio: Forum mladih

U ovogodišnjoj akciji prikupljanja sredstava za veliku božićnu humanitarnu akciju “Mladi mladima“ u kojoj Forum mladih i Klub žena svake godine zajednički organiziraju prikupljanje igračaka i slatkiša, pakiranje i dostavu više od 150 paketića za malene u domovima za nezbrinutu djecu i djecu s posebnim potrebama diljem gradova BiH, pridružili su se na poziv predstavnika mladih UBH Prsten i glumci grada Viteza okupljeni u GKM-u Vitez.

Prepunu dvoranu  na Savi pozdravio je predsjednik Foruma mladih Tonči Visković i zahvalio  u ime UBH Prsten svima koji su se odazvali pozivu za sudjelovanju u humanitarnoj akciji “Mladi mladima“. Voditelj GKM-a Vitez Ivan Sajević zahvalio je na pozivu i izrazio zadovoljstvo zbog gostovanja u Zagrebu koje im uvijek ostane u lijepom sjećanju i doprinosu u božićnoj akciji. Pozdravio je gledatelje, a posebno  mlade Vitežane i Vitežanke koji studiraju u Zagrebu.

Predstavom se izmjenjuju melankolični i veseli tonovi te životne priče začinjene pikantnim crnim humorom. Kad se u jednoj lokalnoj kafani okupi sedam različitih mladih junakinja kojima je cilj da se izvuku iz siromaštva, nezaposlenosti, spase od nasilnog dečka, naprave nešto od svojih života u besperspektivnoj sredini u kojoj su osuđene na polagano umiranje, vlasnica kafane predloži osnivanje ženskog benda. Na audiciji se okupe sve junakinje koje svoje različite karaktere i  sudbine isprepletu nesebičnim prijateljstvom koje se razvilo vježbanjem na probama i radom u lokalu. I upravo to prijateljstvo koje je nastalo među ženama u teškim životnim situacijama kruna je njihova druženja. Veseli, vrckavi, duhoviti dijalozi mladih glumica izazivaju salve smijeha u publici.

Mladi glumci, srednjoškolci i srednjoškolke iz Viteza s predstavom Šmizle nastupaju jednom tjedno već godinu i pol dana, a izveli su je u gotovo svim gradovima BiH. Predstava je osvojila  velik broj nagrada i festivala na domaćoj i međunarodnoj sceni, a posebno se izdvajaju osvojeni 13. festival srednjoškolskog dramskog stvaralaštva BiH i Aplauz fest 05. U predstavi igraju Berna Mišković, Ana Maros, Mirna Matković, Ivona Matošević, Franka Matić, Antonela Lukić, Lorena Lukić i Petar Pejović. Tekst je napisao Miroljub Nedović, a režiju i adaptaciju potpisuje Bruno Grebenar. Izvršni je producent predstave Ivan Sajević.

Sva sredstva od ulaznica namijenjena su u humanitarne svrhe. Prodano je 380 karata te prikupljeno više od 10 tisuća kuna. Hvala svima od srca na odazivu tradicionalnoj božićnoj akciji “Mladi mladima“!

GALERIJA FOTOGRAFIJA