pro

ODRŽANA IZVANREDNA SKUPŠTINA UBH PRSTEN

Na temelju članka 16. stavka 8. Statuta Udruge bosanskih Hrvata Prsten, Nadzorni Odbor UBH Prsten 15. prosinca 2013. je sazvao Izvanrednu sjednicu Skupštine Udruge bosanskih Hrvata „Prsten“ , koja je održana u konferencijskoj dvorani tvrtke MSAN, Buzin, Zagreb.

Skupštini je nazočilo 280 članova te je sukladno smjernicama Nadzornog odbora raspravljeno i prezentirano članovima Skupštine na odlučivanje glasovanjem  odluka o neopozivoj ostavci zamjenika predsjednika Udruge, Pave Zubaka te rasprava i izglasavanje o povjerenju i razrješenju predsjednika, Ivana Lovrinovića. Neopoziva ostavka zamjenika predsjednika je prihvaćena te je izglasano nepovjerenje predsjedniku Udruge prof.dr.sc. Ivanu Lovrinoviću.

Nakon rasprave, prihvaćanja ostavke dosadašnjeg zamjenika predsjednika i izglasavanja nepovjerenja aktualnom predsjedniku, Skupština je jednoglasno za novog predsjednika izabrala Iliju Tolića te za zamjenicu predsjednika Maricu Mikulić r.Đogaš.

Zapisnik s izvanredne Skupštine

SKUPŠTINA UDRUGE

Skupština je najviše tijelo upravljanja Udruge. Skupštinu čine tijela upravljanja, članovi Upravnog odbora, članovi Nadzornog odbora i Suda časti i najmanje 5 %  ostalih članova Udruge.

Skupština redovito zasijeda najmanje jedanput u tijeku godine, dok se izborna sjednica održava svake dvije godine.

NADLEŽNOST SKUPŠTINE

Skupština Udruge nadležna je za obavljanje sljedećih poslova:

• donosi i mijenja Statut i druge akte Udruge
  • bira i razrješava članove Upravnog odbora, predsjednika Udruge, zamjenika
  • predsjednika Udruge, članove Nadzornog odbora i predsjednika Nadzornog odbora, članove Suda časti i predsjednika Suda časti,
  • utvrđuje politiku djelovanja i razvitka Udruge,
  • donosi financijski plan i usvaja završni račun Udruge,
  • odlučuje o organizacijskim i statusnim promjenama i prestanku Udruge,
  • imenuje počasne članove Udruge,
  • donosi Kodeks časti,
  • donosi sve odluke u svezi s radom Udruge za koji nije nadležan Upravni odbor
  • ili predsjednik Udruge.